начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Къща в дворно място, придобито по дарение

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Къща в дворно място, придобито по дарение

Мнениеот pesho3000 » 17 Дек 2023, 18:58

Здравейте,
Мисля да купувам къща, която представлява интерес за мен, от публична продан. Има една особеност, която ме притеснява и не мога да разбера какво точно означава следния текст в описанието (в съкратен вариант):

"......недвижим имот собственост на Иван и Пенка, а именно...... сграда .......изградена в дворно място лична собственост на Иван, придобито по дарение, с площ от 400 /четиристотин/ кв.м......"

Какво означава това? Че се купува само къщата без земята ли? Благодаря ви предварително.
pesho3000
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2023, 18:48

Re: Къща в дворно място, придобито по дарение

Мнениеот wladi » 26 Дек 2023, 22:24

Може да означава (инф.е малко), че сградата е съсобственост на двете лица, а двора е само на надарения Иван.
Истината рядко е чиста и никога проста
Аватар
wladi
Потребител
 
Мнения: 350
Регистриран на: 16 Мар 2008, 15:02

Re: Къща в дворно място, придобито по дарение

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Дек 2023, 00:08

Чиста Ви е сделката, ясни са показателите - няма проблем.

Съдебното изпълнение се ползва - ползува, с особено внимание.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Къща в дворно място, придобито по дарение

Мнениеот portokal » 27 Дек 2023, 16:11

Това означава според мен - къщата без земята, ако не е грешка.
Пенка ли е длъжник по изпълнителното дело?
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5518
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron