начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Паркоместа и Гаражи законност

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Паркоместа и Гаражи законност

Мнениеот pripadnal » 07 Яну 2024, 11:44

Здравейте,

Пиша Ви за следния казус. Сграда в центъра на Пловдив строена 98ма година. Имаме подземни гаражи пред, които има голямо пространство, което не се използва, а имаме идея да го ползваме заради проблема с паркирането в града. Пространнството е част от % общи части, които всички имаме. Един от гаражите е на човека, който ми продаде апартамента преди 4 години, но не продаваше гаража. След проверка в кадастъра (онлайн) се визуализира, че два от гаражите въобще не съществуват в схемата. Прилагам схема, как е в кадастъра и как е реално. Въпросите са ми следните:

1. Възможно ли е тези гаражи да са незаконни и площите да са част от общите части на сградата.
2. Там където смятаме да паркираме два автомобила мястото е 6.5 метра на 11.5 метра и според мен няма да пречи на гаражите, но по закон има пречка собствениците да предявят претенции?
3. Това въпросно пространство пред гаражите има ли къде да проверя дали по план не е предвидено за паркиране на автомобили.

Това е схеманата
https://ibb.co/YNbhcDz

Пред "малкия незаконен гараж". които никога не съм го виждал отворен, редовно се паркира кола.
pripadnal
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Яну 2024, 11:31

Re: Паркоместа и Гаражи законност

Мнениеот guest1 » 07 Яну 2024, 13:46

pripadnal написа:Един от гаражите е на човека, който ми продаде апартамента преди 4 години, но не продаваше гаража. След проверка в кадастъра (онлайн) се визуализира, че два от гаражите въобще не съществуват в схемата.

Здравейте. Прекалено много вярвате на информацията в КАИС. Същата не винаги е вярна и актуална.
Наскоро имах случай - в КИАС е нанесена ПМ сграда 8 кв.м, а на място е 3-етажна масивна сграда с застроена площ 160 кв.м.
Необходимо е да се извади комбинирана скица от АГКК или Служба Кадастър на Общината, с данни за собствеността.

pripadnal написа:Един от гаражите е на човека, който ми продаде апартамента преди 4 години, но не продаваше гаража.

Явно този гараж е строен отделно и не фигурира в НА на жилището - както примерно таванско или избено помещение.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron