начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Застраховка гражданска отговорност ид.част от кола на дете

Дискусии и казуси по въпросите на застрахователното право и застрахователите. Несъстоятелност на застрахователи. Договори за застраховка, права и задължения, принудително изпълнение и давност. Застраховки "Гражданска отговорност", "Живот", "Злополука".


Застраховка гражданска отговорност ид.част от кола на дете

Мнениеот pitasht » 07 Май 2024, 10:39

Здравейте!
На мои познати почина майката и детет я наследи
Сега бащата отива да прави ГО и го сюрпризират с високата гражданска, като на млад шофьор - детето е на 13 г
Смятате ли че това е правилно и защо е така?
И знаете ли компания, която не прави такива номера? Защото най-малкото детето дори не може да шофира на тази възраст какво значи да плащат висока гражданска застраховка като рисков шофьор??? :( :( :(
Да не говорим че детето има ид.част от МПС по наследство и дори не е собственик на цялата кола.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Застраховка гражданска отговорност ид.част от кола на де

Мнениеот guest1 » 07 Май 2024, 11:19

Здравейте!

Погледнах един калкулатор и наистина има разлика, макар да не я намирам за огромна.
Но виждам и друго - говори се за „собственикът на МПС“ - не за съсобствениците. Защо бащата не направи застраховката от свое име, ако той има СУМПС и ще управлява автомобила?

Пп. В други държави застраховките не са обвързани само с МПС-то, а се искат и данни на регистрирания водач (един или повече).
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Застраховка гражданска отговорност ид.част от кола на де

Мнениеот pitasht » 07 Май 2024, 19:42

Опитал е, но не знам защо са отказали- според него разликата е доста голяма. Каза че 400 лв е на младия 13г водач а неговата сигурно е към 240-80 - нещо такова, аз понеже правя моята на вноски и никога не помня колко давам.
Принципно говорихме за прехвърляне, но с новите правила за приемане по опис ще си отнеме време.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Застраховка гражданска отговорност ид.част от кола на де

Мнениеот nikodim77 » 08 Май 2024, 01:09

Отивате в ПП-КАТ да смените талона на МПС, в който отбелязвате като собственик наследникa, и искате да бъдете вписан като ползвател в същия. (Аз така управлявам нашето МПС, което е на името на големия ми син, но той не е водач /няма „книжка”/.)
След това при застрахователя и водите спор до дупка, като им обяснявате, че сте готов и на съдебно дело, ако се запънат, което не вярвам да се случи...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Застраховка гражданска отговорност ид.част от кола на де

Мнениеот pitasht » 12 Май 2024, 13:08

Да, говорихме с един от по-старите застрахователи в региона и казаха, че ще я направят на бащата.
На практика цялата кола е на детето - моя грешка защото не са имали брак.
Така или иначе според едната дама в застр.компания изобщо не било възможно да се прави гражданска на 13 г дете. Тя твърди че системата нямало да позволи - дали е така, не знам но е логично. :D :D :D
Успех ако имате подобни казуси.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Застрахователно дело


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron